V neděli 12. 2. se v pražském divadle Goja Music Hall uskutečnila dlouho očekávaná česká premiéra muzikálu Michaela Kunzeho a Jima Steinmana Ples upírů. Jeho vznik inspiroval stejnojmenný film, který přesně před padesáti lety natočil režisér Roman Polanski jako parodii na upíří svět a žánr drákulovských filmových snímků.

 

Muzikálová adaptace původního filmu měla premiéru v roce 1997 ve Vídni a dnes už Ples upírů znají diváci nejen v řadě zemí kontinentální Evropy, ale také na Broadwayi či v Japonsku. Na Broadwayi vytvořil hlavní roli upířího Hraběte von Krolocka Michael Crawford, původní představitel Fantoma opery. Odteď se ale do Transylvánských Alp na upíří hrad mohou vydat muzikáloví příznivci i u nás.

 

Český text muzikálu je dílem Michaela Prostějovského, inscenaci režíruje Radek Balaš a v hlavních rolích se představí Bohuš Matuš nebo Marian Vojtko, Michaela Gemrotová nebo Natálie Grossová, Lukáš Randák nebo Michal Bragagnolo a kromě nich například i Pavel Vítek, Michaela Nosková, Jiří Zonyga a další. Představení jsou zatím naplánována do podzimu letošního roku, ale ani těmi bezpochyby uvádění tohoto muzikálu neskončí.

UPÍŘI UŽ ŘÁDÍ I V PRAZE!