V úterý 5. prosince měl v Hamburku německou premiéru muzikál Kinky Boots, do češtiny překládaný jako Sexy botky. Jedná se současně o první uvedení tohoto muzikálu v kontinentální Evropě.

V epicentru příběhu podle skutečných událostí stojí mladý muž jménem Charlie, který se snaží zachránit před úpadkem obuvnickou továrnu, založenou jeho otcem. Trochu nečekaně najde spojence ve výstřední zpěvačce Lole – předsudky ale musí stranou a nové sexy botky nakonec dělají firmě nejlepší reklamu.

Světovou premiéru měl tento americký muzikál na Broadwayi v dubnu 2013 a do dnešního dne má za sebou takřka dva tisíce repríz. Od podzimu 2015 se hraje i v Londýně. Jeho autory jsou čtyřnásobná držitelka ceny Grammy, zpěvačka Cyndi Lauper, herec a libretista Harvey Fierstein a režisér a choreograf Jerry Mitchell.

Fierstein, který má na svědomí třeba muzikálovou adaptaci Klece bláznů nebo účinkování v muzikálu Hairspray, se v případě muzikálu Kinky Boots inspiroval stejnojmenným britským filmem z roku 2005. Jeho muzikálová verze byla v roce svého uvedení nominována na 13 cen Tony, z nichž šest také vyhrála – a to včetně ceny za nejlepší muzikál roku.

V HAMBURKU SE ROZTANČILY KINKY BOOTS