V KARLÍNĚ SE RODÍ ČESKÝ SHERLOCK HOLMES

Pražské Hudební divadlo Karlín na tiskové konferenci oznámilo, že na podzim uvede nový původní český muzikál Ondřeje Brzobohatého s názvem Legenda jménem Holmes.

Připravovaný muzikál, jehož děj je víceméně smyšlený, se humornou formou opírá o slávu legendárního detektiva Sherlocka Holmese a peripetie jeho autora, spisovatele Sira Arthura Conana Doyla. Ten pod nátlakem médií, společnosti a především svého nakladatele Virgila Cromwella začíná podléhat žárlivosti, která ho přivádí na jedinou možnost vysvobození se ze zajetí stínu slavného detektiva, a to smrt této své nejslavnější literární postavy.

V hlavní roli připravovaného muzikálu se představí Vojtěch Dyk v alternaci s brněnským Lukášem Janotou. V dalších rolích se diváci mohou těšit na Aleše Hámu, Ivanu Chýlkovou, Jaroslavu Kretschmerovou a další. Inscenaci bude režírovat Američan Gabriel Barre, který stojí už za karlínskými muzikály Carmen nebo Jesus Christ Superstar. Z Ameriky pochází také choreografka Karen Sieber. Hudební nastudování bude mít na starosti dirigent Chuhei Iwasaki.

Nový muzikál Legenda jménem Holmes uvede Hudební divadlo Karlín premiérově 18. a 19. října 2018.