Na začátku minulého týdne začaly v ostravském Národním divadle moravskoslezském zkoušky na dlouho očekávanou českou premiéru muzikálu Michaela Kunzeho a Sylvestera Levaye Rebecca. Krimi-muzikál podle románu Daphne du Maurier Mrtvá a živá a jeho filmové adaptace režiséra Alfreda Hitchcocka vypráví příběh bohatého šlechtice Maxima de Wintera, který si po tragické smrti své první manželky Rebeccy přivádí do rodinného sídla Manderley novou manželku – ta je však zcela jiná než její předchůdkyně…

 

Ostravský inscenační tým vede režisérka Gabriela Petráková, hudební nastudování má na starosti dirigent Marek Prášil. Scénu, v níž nebude chybět ani iluze hořícího sídla Manderley, navrhl scénograf Ondřej Zicha, kostýmy výtvarnice Sylva Zimula Hanáková. Tvůrčí tým doplňuje slovenský choreograf Laco Cmorej.

 

V hlavních rolích se představí ostravská stálice Martina Šnytová, Veronika Prášil Gidová či hostující slovenská zpěvačka Katarína Hasprová; roli Maxima de Wintera ztvární hostující Tomáš Novotný nebo Lukáš Vlček. V dalších rolích se objeví například i Tomáš Savka, Lenka Bartolšicová nebo Ján Slezák. Česká premiéra muzikálu se uskuteční ve čtvrtek 9. března v ostravském Divadle Jiřího Myrona.

V OSTRAVĚ SE ZKOUŠÍ REBECCA