Velkou oblibu si v posledních letech v Americe získaly živě přenášené televizní muzikály. Také letos se diváci ve svátečním období dočkali dalšího z nich – tentokrát šlo o zpracování muzikálu A Christmas Story.

Trend živě přenášených muzikálových produkcí započala americká stanice NBC se svojí inscenací muzikálu The Sound of Music, na niž později navázaly hudební komedie Peter Pan či Hairspray. Přímé přenosy muzikálových inscenací se později objevily také na televizní stanici Fox, která odvysílala úspěšnou adaptaci muzikálu Pomáda či moderní zpracování pašijí The Passion.

Právě americká stanice Fox pak uvedla v neděli 17. prosince přímý přenos televizní inscenace muzikálu A Christmas Story autorů Benje Paseka a Justina Paula, spolutvůrců filmového hitu La La Land, oblíbeného hudebního seriálu SMASH nebo veleúspěšného broadwayského muzikálu Dear Evan Hansen.

Jejich vánočně laděný muzikál A Christmas Story neboli Vánoční příběh vznikl na motivy stejnojmenného filmového snímku z roku 1983. Ústřední postavou je chlapec Ralph, který si pod stromeček přeje vzduchovku. Rodiče jsou ale zásadně proti, o pušce nechtějí ani slyšet. Malý Ralph už neví, jak by je přesvědčil. Vydá se proto tajně do obchodního domu za samotným Santa Clausem v naději, že ho vyslechne a jeho přání vyplní.

Muzikálová verze Vánočního příběhu byla poprvé uvedena v roce 2009, na newyorské Broadwayi slavila premiéru až o necelé tři roky později. Nyní se poprvé objevila také před televizními kamerami. V hlavních rolích se představili komička Maya Rudolph či populární herec Matthew Broderick.

VÁNOČNÍ PODÍVANÁ V PŘÍMÉM PŘENOSU