VLASY V KALICHU: ÚPRAVA PRO DIVÁKY DNEŠKA

V pražském Divadle Kalich se 18. ledna konala premiéra muzikálu Vlasy. Legendární dílo tvůrci inscenace přiblížili dnešku nejen obsazením nejmladší generace interpretů, ale také novou textovou aktualizací překladatele Jiřího Joska.

Ačkoli poprvé byl muzikál Hair představen už v roce 1967, na Broadway byl uveden až v dubnu roku následujícího. Uváděn tam byl nepřetržitě do roku 1972, odehrál 1750 repríz a stal se jedním z nejúspěšnějších titulů Broadwaye své doby.

Slavná filmová verze Miloše Formana měla premiéru roku 1978, k nám ale film dorazil až v květnu roku 1989. V prosinci 1996 pak proběhla premiéra první české inscenace v Pyramidě na pražském Výstavišti. Další nastudování – v pozměněné verzi inspirované Formanovým filmem – má na svém kontě Městské divadlo Brno, které v roce 2005 touto inscenací otevřelo svoji Hudební scénu.

V Divadle Kalich v muzikálu Vlasy účinkuje v alternacích celkem 37 herců a tanečníků, mezi nimiž můžeme vidět řadu známých tváří mladé muzikálové generace: Přemysla Pálka, Romana Tomeše, Petru Vraspírovou, Michaelu Tomešovou, Milana Peroutku či Lukáše Adama.