Slavný muzikál West Side Story se dočká nového filmového zpracování. A bude dílem přímo hvězdného týmu: o scénář filmu se postará uznávaný dramatik a scenárista Tony Kushner a režie se chopí oscarový režisér Steven Spielberg.

Spielberg prý o natočení své verze muzikálového příběhu o lásce dvou mladých lidí na pozadí krvavého soupeření znepřátelených gangů v ulicích New Yorku 50. let uvažoval „celá desetiletí“. O samotném získání práv pak jednal s autory či jejich dědici plných 15 let. Nyní se konečně dočkal a zároveň celý projekt získal i producenta – bude jím filmové studio 20th Century Fox. Filmová společnost před několika týdny zveřejnila oznámení, podle něhož Spielberg hledá pro dvě hlavní mužské a ženské role mladé lidi ve věku 15–25 let, z nichž představitelé Portorikánců Marie, Bernarda a Anity by měli být latinskoamerického původu a měli by umět mluvit španělsky.

Původní filmová verze West Side Story z roku 1961 je pro svou výjimečnou kvalitu oceňovaná dodnes. Po premiéře byla nominována dokonce na 11 filmových Oscarů – nakonec získala deset, včetně ceny pro nejlepší film roku. Tehdy ji režíroval Robert Wise za spolupráce choreografa a režiséra původní divadelní verze Jeroma Robbinse.

WEST SIDE STORY DOSTANE NOVOU FILMOVOU PODOBU