WICKED: SVĚTOVÝ HIT MÍŘÍ DO ČESKA

Producent František Janeček před Vánoci oznámil, že na začátku příští divadelní sezóny uvede v divadle GoJa Music Hall na pražském Výstavišti jeden z nejúspěšnějších muzikálů současnosti Wicked, v české verzi pod názvem Čarodějka. Premiéra je plánována na 14. září 2019. Už na začátek února se ale chystají konkurzy na všechny role.

Muzikál Wicked měl na Broadwayi premiéru v roce 2003 a od té doby slaví úspěchy v celém světě. Hudbu složil Stephen Schwartz, mimo jiné autor muzikálů Godspell nebo Pippin, libreto napsala Winnie Holzmanová. Jen původní broadwayská premiéra získala tři ceny Tony, šest ocenění Drama Desk Award a soundtrack vyhrál prestižní cenu Grammy.

Děj muzikálu vypráví o dvou dívkách, které se potkávají během studií v zemi Oz – Elphaby, pozdější Zlé čarodějnice ze Západu, a Glindy, budoucí Hodné severní čarodějnice. Zatímco Elphaba se narodila se smaragdově zelenou barvou pleti, je chytrá, odvážná a spravedlivá, ale ostatními nepochopená, Glinda je krásná, ambiciózní a velmi oblíbená. Muzikál vypráví, jak se z obou neobyčejných dívek i přes jejich rozdílné osobnosti a názory stanou blízké přítelkyně, aby se však jejich cesty posléze opět rozešly. Pozoruhodný příběh vychází z románu spisovatele Gregoryho Maguira z roku 1995 a volně předchází ději staršího legendárního románu L. Franka Bauma z počátku minulého století Čaroděj ze země Oz.