YVETTA BLANAROVIČOVÁ SLAVÍ PŮLKULATINY

V pondělí 24. září oslavila půlkulaté narozeniny česká herečka a zpěvačka slovenského původu, kterou diváci znají z filmových pohádek, ale také z řady muzikálových inscenací.

Yvetta Blanarovičová vystudovala Pražskou konzervatoř, hostovala na různých divadelních scénách naší metropole včetně „zlaté kapličky“ nebo Hudebního divadla Karlín. Právě tam se začala více věnovat muzikálům, když vytvořila hlavní role v inscenacích Hra na pohádku máje, Zasněžená romance nebo My Fair Lady. Právě za svůj výkon v roli Lízy Doolittleové v posledním jmenovaném titulu obdržela také Cenu Thálie 1995.

Posléze účinkovala v řadě titulů zejména soukromých divadelních scén, například jako Anděl v Malovaném na skle, Cizí kněžna v muzikálové Rusalce, Carmen v Carmen Divadla Na Fidlovačce, Grizabella v legendárních Kočkách, Alexa v brněnských Čarodějkách z Eastwicku nebo Mata Hari ve stejnojmenném muzikálu Divadla Broadway.

Během své kariéry se věnovala také natáčení filmů, seriálů i zábavných televizních pořadů – za všechny zmiňme pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Princezna ze mlejna nebo seriál Pojišťovna štěstí. Už řadu let pořádá benefiční koncerty za účasti předních českých i slovenských umělců, jejichž výtěžek je věnovaný talentovaným dětem z dětských domovů.