ZE DNE NA DEN DOSPĚLÁKEM

V sobotu 20. října se na Hudební scéně Městského divadla Brno uskutečnila česká premiéra amerického muzikálu Big. Jedná se o adaptaci slavného filmu s Tomem Hanksem, která měla premiéru na Broadwayi v roce 1996, byla nominována hned na pět cen Tony a zaznamenala téměř dvě stě repríz.

Hlavním hrdinou komediálního muzikálu je dvanáctiletý Josh Baskin. Je bláznivě zamilovaný do Cynthie a kdykoli ji potká, neví, co si počít. Chtěl by ji oslovit – zvlášt když se dozví, že ani on není Cynthii lhostejný. Když se však setkají a on se v její společnosti znemožní, vysloví u tajemného automatu v zábavním parku přání být velký. Druhého dne se skutečně probudí v těle třicetiletého muže, čímž se spouští bláznivý kolotoč situací, v nichž se muž s duší dítěte pokouší přežít ve složitém světě dospělých.

Hravá hudební komedie s energickou, současnou hudbou a místy až bláznivým dějem nabízí zábavu pro celou rodinu a v Brně chce navázat na úspěšnou Mary Poppins. Inscenaci režíruje Petr Gazdík a v hlavních rolích se diváci mohou těšit na Jana Brožka či Jonáše Floriána, Evu Jedličkovou či Johanu Gazdíkovou a v dětské roli mladého Joshe na Adama a Josefa Gazdíkovy.