ZEMŘELA CHARMIAN CARR

V sobotu 17. září zesnula ve věku nedožitých 74 let herečka Charmian Carr, která ztvárnila jednu z hlavních rolí ve filmu The Sound of Music: nejstarší z von Trappových dětí, šestnáctiletou Liesl.

 

Charmian Carr, vlastním jménem Charmian Anne Farnon, se narodila roku 1942 v Chicagu do rodiny vaudevillové herečky Rity Oehmen a hudebníka Briana Farnona. Když jí bylo deset let, odstěhovala se s rodiči do Los Angeles, kde navštěvovala střední školu San Fernando; byla členkou týmu roztleskávaček a hrála volejbal a basketbal. Na univerzitě studovala Charmian filozofii a v roce 1965 úspěšně prošla konkurzem do legendárního filmového muzikálu The Sound of Music.

 

Slibná herecká kariéra Charmian Carr však neměla dlouhého trvání. Několik měsíců po poslední klapce muzikálu Sound of Music se sice ještě zúčastnila natáčení pilotního dílu televizní show Take Her, She's Mine a v následujícím roce se objevila i v hlavní roli hodinového televizního muzikálu Stephena Sondheima Evening Primrose, před filmovou kamerou však už nikdy nestanula. Vdala se za zubaře Jaye Brenta, s nímž založila rodinu a její novou profesí se stalo navrhování interiérů.