Na konci prosince zemřela ve věku 84 let populární americká herečka a zpěvačka Debbie Reynolds. Do srdcí muzikálových diváků se navždy zapsala zejména svou rolí ve filmu Zpívání v dešti, kde zazářila po boku Gena Kellyho v pouhých 19 letech. Její kariéra ale zahrnovala celou škálu rolí ve filmu, televizi i divadle, úspěšné hudební desky i kabaretní vystupování.

 

V začátcích své kariéry natočila řadu filmových hudebních komedií; zpívala ale také například v úspěšném westernu Jak byl dobyt Západ. Nominaci na Oscara si vysloužila titulní rolí ve filmu Nepotopitelná Molly Brownová. Jedná se o filmovou verzi broadwayského muzikálu o ženě, která přežila ztroskotání Titanicu.

 

Svůj broadwayský debut si Reynolds odbyla v roce 1973 – za hlavní roli v muzikálu Irene byla oceněna nominací na prestižní cenu Tony. Později se na Broadwayi objevila také v muzikálu Žena roku autorské dvojice Kander a Ebb. Mimo New York hrála například v muzikálové klasice Annie Get Your Gun. Až donedávna potom pravidelně vystupovala v kabaretních večerech v Las Vegas.

 

Smrt legendární herečky a zpěvačky Debbie Reynolds následovala těsně po tragickém úmrtí její dcery, herečky Carrie Fisher. Ta se podobně jako matka proslavila již jako velmi mladá, a to rolí princezny Leiy v kultovní filmové sérii Hvězdné války. Proslula však nejen svým hereckým uměním, ale bohužel také svým urputným bojem s bipolární afektivní poruchou.

 

Těsně před Vánoci se šedesátiletá Carrie Fisher vracela z Londýna, kde mimo jiné propagovala svoji nejnovější knihu. Na palubě letu do Los Angeles prodělala infarkt, jehož následkům 27. prosince podlehla. O pouhý den později zemřela také její matka, s níž si byly velmi blízké.

 

Jejich soužití se věnuje nakonec až posmrtně odvysílaný dokument HBO nazvaný V záři reflektorů: Carrie Fisher a Debbie Reynolds. Bouřlivá fáze vztahu obou hereček se stala už dříve pro Carrie předlohou k napsání částečně autobiografického scénáře k filmu Pohlednice z Hollywoodu, v němž hlavní role ztvárnily Meryl Streep a Shirley MacLaine.

ZEMŘELA HVĚZDA ZPÍVÁNÍ V DEŠTI DEBBIE REYNOLDS