Komediální muzikál o skupině žen v Madridu konce 20. století uvedou v prosinci hned dvě česká divadla: 7. 12. Divadlo Na Fidlovačce a 17. 12. Městské divadlo Brno.

Jedná se o muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení skladatele Davida Yazbeka a libretisty Jeffreyho Lanea, vytvořený podle stejnojmenného filmu španělského režiséra Pedro Almodóvara z roku 1988, v němž se mísí prvky komedie, romantiky i thrilleru, a to vše dohromady s pořádnou dávkou pravého španělského temperamentu.

Hlavní hrdinkou muzikálu je herečka Pepa, která zjistí, že je těhotná, a téhož dne najde doma od svého milence vzkaz, že ji opouští. Pepa se ho pokouší najít, aby jí vysvětlil, co se stalo, ale zjistí při tom o něm řadu překvapivých skutečností. Například že má dospělého syna a že ho jeho bývalá žena žaluje za to, že ji před dvaceti lety také náhle opustil. Pepin život se tak obrací vzhůru nohama. Tentokrát jí ale nepomáhá ani věrná kamarádka, modelka Marisa, která se naopak potřebuje svého milence zbavit, protože odhalí, že je to terorista!

Autora hudby Davida Yazbeka nemusíme dlouze představovat: z jeho pera pochází muzikály jako Donaha! či Prohnaní, prolhaní lumpové. Ženy na pokraji nervového zhroucení měly premiéru na Broadwayi v roce 2010 a předloni se objevily také na londýnském West Endu. Česká premiéra se uskutečnila v loňském roce v Západočeském divadle v Chebu.

ŽENY NA POKRAJI NERVOVÉHO ZHROUCENÍ