Své 65. narozeniny oslavila v neděli 19. listopadu česká zpěvačka Petra Janů. Ta patří nejen mezi naše nejznámější zpěvačky populární hudby, ale také mezi zkušené muzikálové interprety.

Svoji kariéru začala Petra Janů v 70. letech – stejně jako mnoho dalších pozdějších hvězd naší populární hudby na scéně divadla Semafor. Velmi rychle se však vyšvihla mezi naše nejoblíbenější zpěvačky a už v roce 1978 se umístila na druhém místě ankety Zlatý slavík. První místo pak získala v roce 1987 a obhájila jej i ve dvou letech následujících. Během více než čtyř desetiletí trvající kariéry vydala přes dvě desítky úspěšných alb. Mezi její největší hity patří písně Jedeme dál, Říkej mi, To máme mládež, Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná a řada dalších.

V Muzikál expresu si ale Petru Janů připomínáme především kvůli jejímu účinkování v mnoha muzikálech – zahájila ho hned prvním českým soukromým muzikálem Les Misérables v roce 1992 v Divadle na Vinohradech, kde hrála roli hospodské Madame Thénardierové. O rok později si zazpívala roli Titánie v muzikálu Zdenka Merty a Stanislava Moši Sny svatojánských nocí během jeho hostování na pražském výstavišti. V roce 1997 pak hrála Sladkou Sue v muzikálu Někdo to rád horké! v Hudebním divadle Karlín a od té doby působí zejména na scénách divadla Kalich, Broadway či Hybernia. Diváci ji tam mohli vidět v muzikálech Hamlet, Krysař, Galileo, Golem, Angelika nebo Ať žije rokenrol!. Na závěr ještě připomeňme, že za roli královny v muzikálu Tři mušketýři z roku 2004 byla Petra Janů nominována na prestižní Cenu Thálie.

ŽIVOTNÍ JUBILEUM PETRY JANŮ