Plzeňské Divadlo J. K. Tyla zveřejnilo obsazení napjatě očekávané české premiéry broadwayského muzikálu Catch Me If You Can, který se pod českým názvem Chyť mě, jestli na to máš divákům poprvé představí v sobotu 2. prosince v Novém divadle v Plzni.

Muzikál Catch Me If You Can z roku 2011 vznikl podle stejnojmenného filmu, který v roce 2002 film natočil režisér Steven Spielberg podle skutečného příběhu mladého podvodníčka Franka Abagnalea ml. Ten se s pomocí falešných dokladů, šeků a diplomů objevoval pod různými identitami v různých profesích – pro něž neměl sebemenší kvalifikaci – a procestoval kus světa, žil v luxusních hotelech a jedl v nejlepších restauracích. A ani v nejmenším ho netrápilo, že při tom utratí miliony dolarů a že ho pronásleduje policie bezmála třiceti států včetně americké FBI.

Hlavní roli Franka Abagnalea, kterého ve filmu hrál Leonardo DiCaprio, v Plzni ztvární mladý slovenský zpěvák Martin Harich. Jeho protihráčem v roli detektiva FBI Carla Hanrattyho – ve filmu obsazené Tomem Hanksem – pak v připravované inscenaci bude populární člen plzeňské činohry Martin Stránský. Alternovat jej bude člen plzeňského muzikálového ansámblu Martin Šefl. Také většinu dalších rolí ztvární domácí herci: například Stanislava Topinková Fořtová nebo Roman Krebs. V jedné z menších rolí se do Plzně vrátí také Bronislav Kotiš, který se v posledních letech zařadil mezi nejobsazovanější pražské muzikálové herce.

ZNÁME OBSAZENÍ PLZEŇSKÉ PREMIÉRY