Zprávy

Články o nejnovějším dění z muzikálové scény - premiéry, pozvánky a další čerstvé informace! 

ÚNOROVÉ PREMIÉRY V ČESKÝCH DIVADLECH

3.2.2020

V prvních únorových týdnech se v českých divadlech sešlo hned několik muzikálových premiér. Takřka současně s novým nastudováním West Side Story v Národním divadle moravskoslezském byla v Brně uvedena původní novinka Ráj, o týden později diváky čeká American Idiot v Divadle J. K. Tyla v Plzni a Chyť mě, jestli na to máš v Západočeském divadle v Chebu.

NESMRTELNÉ DĚDICTVÍ JONATHANA LARSONA

17.2.2020

4. února by své kulaté šedesáté narozeniny oslavil úspěšný skladatel, libretista a textař Jonathan Larson, kromě jiného autor populárního muzikálu Rent.

TREVOR NUNN: REŽIJNÍ MÁG NEJEN MUZIKÁLU SUPERLATIVŮ

4.1.2020

Osmdesáté narozeniny oslavil 14. ledna nejúspěšnější britský muzikálový režisér Trevor Nunn. Stěží bychom hledali jiného režiséra, který tak vydatně ovlivnil inscenační stránku muzikálu posledních tří desetiletí 20. století, jako právě on. A nejen divadla muzikálového, nýbrž i vysoce prestižních britských scén operních a činoherních, kde působil i jako umělecký šéf a ředitel.

PERLIČKY ZE SVĚTA MUZIKÁLU: 26. 1. 2020

25.1.2020

Andrew Lloyd Webber chystá Popelku / Nováčci v Come from Away / Vraždě za oponou spadla poslední opona

KAMIL STŘIHAVKA: ČESKÝ JEŽÍŠ

26.1.2020

V pondělí 20. ledna oslavil pětapadesáté narozeniny český zpěvák a muzikálový herec Kamil
Střihavka. Ten je takřka nerozlučně spjat s titulní rolí Lloyd Webberovy rockové opery, na
svém kontě má ale i účinkování v celé řadě dalších muzikálových titulů.

ARTUŠOVSKÁ HŘÍČKA JE I PO 15 LETECH V KURZU

26.1.2020

Komediální muzikál Spamalot slaví 15 let od své světové premiéry. Kultovní snímek Monty Python a Svatý grál, z něhož vychází, se divákům představil už v roce 1975, přesně o třicet let později se pak konala broadwayská premiéra muzikálové verze pod názvem Monty Python´s Spamalot.

PERLIČKY ZE SVĚTA MUZIKÁLU: 19. 1.

18.1.2020

Novinky z Broadwaye / Pretty Woman míří do Londýna / Miss Saigon ve Vídni / Německá muzikálová cena

ČESKÝ MISTR JAZZU JAROSLAV JEŽEK

4.1.2020

První den letošní roku jsme si připomněli výročí smrti jedné z nejvýznamnějších osobností české hudby – Jaroslava Ježka. Jeho tvorba je spojena především s Osvobozeným divadlem a jeho dvěma vůdčími osobnostmi, Janem Werichem a Jiřím Voskovcem.

JUSTIN PAUL: VYCHÁZEJÍCÍ HVĚZDA BROADWAYE I FILMOVÉ HUDBY

28.1.2020

Na začátku letošního roku oslavil 35. narozeniny Justin Paul, jeden z nejúspěšnějších současných hudebních skladatelů a textařů na poli muzikálu. Podílel se například na populárních hudebních filmech La La Land a Největší showman, nebo na cenami Tony ověnčeném muzikálu Dear Evan Hansen.

ZÁKULISNÍ KOMEDIE KANDERA A EBBA DIVÁKY STÁLE BAVÍ

28.1.2020

Detektivní hudební komedie Curtains neboli Vražda za oponou legendárního tandemu Kander & Ebb se po sedmi letech vrátila na West End, kde sklidila nadšené ohlasy.

Please reload